Taková hezká drámo-zápletka na začátek: V Benátkách vyschly kanály vlivem odlivu a sucha. Ve Francii a v Itálii je vlivem suché zimy už na konci zimy sucho. Touto dobou měla krajina vstřebávat vodu ze sněhu a srážek a místo toho nic. Suchá zima je předzvěst katastrofálně suchého léta.
Italové a Francouzi ale nebojují se suchem, jako některé pouštní národy, ale místo toho zavádějí elektromobily, aby bojovali s CO2. Slyšíte blbost kvést?
Elektromobily lidem přikážeme v roce 2035. Tehdy už nepůjde v Evropě koupit nové spalovací auto. Ale půjde jezdit se starým spalovacím autem. A to třeba až do roku 2050.
Takže: Píše se rok 2023, Italové se teď a tady grilují ve vlastním omastku, a budou to řešit tím, že v roce 2050 přestanou jezdit spalovacími auty.
Abyste mne nechápali špatně - já elektromobilům pořád hrozně fandím a nemyslím si, že spalovací motor je to nejlepší pro mé zdraví, co kdy lidstvo vymyslelo. Já jen narážím na to, že když se griluji, a ze země začínám mít poušť, je možná zbytečné vyhazovat peníze na podporu zelené mobility a zelené energie, protože už jsem to s tím CO2 jaksi prohrál.
Boj proti pitomému CO2 je proxy pro nesmyslnost lidského pinožení - CO2 vzniká, když dýchám, když si zatopím, když si vyrobím elektřinu, když si něco vyrobím. Vzniká všemi těmi požáry. Když bouchaj na Ukrajině bomby. Když na Sibiři a jinde taje permafrost. Skleníkových plynů bude pořád víc. A slovutné lidstvo to řeší tím, že si přikáže elektromobily.
Možná bych měl napřít úsilí podobným směrem jako Izraelci a některé další pouštní národy - dělat z prdu vodu. To bude v příštích letech potřeba.
Možná by světoví lídři měli zkusit přijít na to, jak nějakou chemickou mixkou, kterou pustí do oblak, ten skleník probourají, protože s CO2 už teď jedou na mrtvém koni.